Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego IKZE

Pracujesz, zarabiasz, oszczędzasz... Czy chciałbyś móc sobie pozwolić na realizację pasji i spełnianie marzeń, gdy już nie będziesz musiał pracować? Załóż IKZE i ciesz się życiem na emeryturze! Stwórz swoją własną strategię inwestycyjną i inwestuj zgodnie z potrzebami!

IKZE daje możliwość oszczędzenia dodatkowych środków w ramach III filaru, a ponadto pozwala zmniejszyć podatek – a to tylko niektóre z korzyści.

Rachunek IKZE jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zadbać o swoją emeryturę.
IKZE - korzyści dla oszczędzającego:

A) atrakcyjne rozwiązania podatkowe:

  • możliwość corocznego odliczania wpłat dokonanych na IKZE od podstawy opodatkowania - przykładowo: w roku 2015 dla maksymalnej wpłaty w wysokości 4.750,80 zł*, ulga może wynieść 855,14 zł**, 902,65 zł** lub 1.520,26 zł**,
  • wypłata opodatkowana jest 10%*** podatkiem ryczałtowym, podczas gdy coroczne odliczenia wpłat na IKZE od dochodu wynoszą 18%, 19% lub 32% (w zależności od osiągniętych dochodów i formy opodatkowania),
  • brak 19% podatku od zysków kapitałowych,
  • odroczenie w czasie konieczności uregulowania podatku dochodowego - obowiązek podatkowy pojawi się dopiero w momencie złożenia dyspozycji wypłaty lub zwrotu środków,

B) zabezpieczenie bliskich:

  • możliwość wskazania osoby lub osób, którym w razie śmierci oszczędzającego zostaną wypłacone środki z IKZE,
  • dziedziczenie na zasadach ogólnych środków zgromadzonych na IKZE - bez podatku od spadków i darowizn,

C) dodatkowe świadczenie (zabezpieczenie finansowe) wypłacane po przejściu na emeryturę.

btncalcikze
* Wpłata na IKZE nie może przekroczyć co do zasady kwoty odpowiadającej 1,2-krotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok. Limit ten na 2015 rok wynosi 4750,80 zł.

** Dane szacunkowe w zależności od osiąganych dochodów i formy opodatkowania (18% lub 32% dla zasad ogólnych lub 19% dla skali liniowej).

*** 10% podatkiem zryczałtowanym nie są objęte środki będące przedmiotem zwrotu otrzymane przez oszczędzającego na skutek złożenia zlecenia wypowiedzenia umowy. Środki takie są bowiem opodatkowane podatkiem w wysokości 18%, 19% lub 32% w zależności od osiągniętego dochodu w roku ich otrzymania i formy opodatkowania.


Skontaktuj się z doradcą

5b• Kliknij przycisk widoczny z prawej strony. Na ekranie wyświetlą się: numer infolinii oraz adresy, dzięki którym skontaktujesz się z naszymi doradcami.


6• Podczas rozmowy doradca odpowie na Twoje pytania dotyczące naszej propozycji i umówi Cię na spotkanie w najbliższej placówce Kasy Unii Lubelskiej.Zostań Członkiem Kasy Unii Lubelskiej

7• Z oferty Kasy Unii Lubelskiej mogą korzystać wszyscy jej Członkowie. Jeśli więc jeszcze nim nie jesteś, zapoznaj się z warunkami przystąpienia do Kasy Unii Lubelskiej.

• Na spotkanie w placówce Kasy Unii Lubelskiej przyjdź z dowodem tożsamości. Wypełnij deklarację członkowską, podpisz umowę o prowadzenie rachunku, a nasz opiekun finansowy otworzy Twoje Indywidualne Konto Spółdzielcze.


Załóż IKZE

8• Jeśli już jesteś Członkiem Kasy Unii Lubelskiej i chcesz założyć Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego zgłoś się do wybranej placówki i zapytaj naszego opiekuna finansowego o IKZE.

• Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego możesz też założyć za pośrednictwem platformy transakcyjnej.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.