Aktualności

Spółdzielcza kasa to nie mury, tylko ludzie

07:53 21.12.2015

To od lat dewiza Elżbiety Pastuszak, Kierownika placówki Kasy Unii Lubelskiej, mieszczącej się przy placu 3 Maja 3 w Krasnymstawie. I sprawdza się w życiu.

Oddział w Krasnymstawie istnieje od 2004 r. Od samego początku w tym samym miejscu: w centrum miasta, przy rynku, obok placówki KRUS-u. W czerwcu 2013 r. przeprowadzono generalny remont. Placówka jest teraz nowoczesna i dostosowana do dzisiejszych standardów obsługi Klienta.

– Od samego początku jestem kierownikiem placówki w Krasnymstawie. Współtworzyłam ją, gromadząc wokół siebie ludzi, którzy stali się później Członkami naszej Kasy. Bo oddział to nie mury, to nie piękny wystrój, tylko ludzie – mówi Elżbieta Pastuszak, Kierownik placówki. – W swojej pracy staramy się nawiązywać długotrwałe relacje z ludźmi, aby pozostali z nami przez lata. Bardzo dziękuję Członkom naszej Kasy, że byli z nami również w trudnych chwilach.
Spoldzielcza-kasa-to-nie-mury-tylko-ludzie
Załoga placówki w Krasnymstawie. Od lewej: Elwira Karluk, Starszy Opiekun Finansowy, Elżbieta Pastuszak, Kierownik i Agnieszka Waręcka, Starszy Doradca Finansowy

Członkowie oddziału w Krasnymstawie korzystają od lat z różnych produktów, nie tylko z pożyczek, ale również z ubezpieczeń indywidualnych: na życie, mieszkań, komunikacyjnych. Prowadzą tu rachunki (i tradycyjne, i internetowe), korzystają z karty Visa (oddział dysponuje bankomatem), usług Western Union oraz InPost. W placówce można też kupić jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Słowem: pełna gama usług.

– Zależy nam na kompleksowej obsłudze Członków naszej Kasy w zakresie pakietu usług finansowych. Staramy się także działać w bardzo przyjaznej atmosferze – dodaje Elżbieta Pastuszak.

Pracownicy placówki uczestniczą w wielu lokalnych imprezach. Angażują się m.in. we współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, co roku uczestniczą w obchodach Dnia Dziecka oraz w koncercie Gloria Vitae w kościele św. Franciszka. Spotykają się także z emerytowanymi nauczycielami w Domu Nauczyciela oraz organizują różne spotkania w placówce, ostatnio – spotkanie opłatkowe. Ponadto uczestniczą w uroczystościach patriotycznych, np. wzięli udział w obchodach 34. rocznicy stanu wojennego, powiązanej z odsłonięciem tablicy upamiętniającej internowanych do Aresztu Śledczego w Krasnymstawie, która została umieszczona na jego murach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.