Aktualności

"Roczek" oddziału w Bełchatowie

14:30 28.05.2013

Niedawno minął pierwszy rok działalności placówki KASY UNII LUBELSKIEJ w Bełchatowie. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie w naszym oddziale, mieszczącym się przy ul. 19-go Stycznia 4.

W ramach obchodów jubileuszu Ksiądz Jarosław Magierski z Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny dokonał poświęcenia placówki i życzył dalszych sukcesów Kasy. Uroczystość uświetnił występ wokalny uczestników Klubu Seniora „Złota Jesień”.

Wśród licznych gości znalazł się Prezes Bełchatowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Pan Andrzej Ratajski, który przekazał od całej Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni serdeczne podziękowania i zachęcił do dalszej współpracy w szerokim zakresie.

W tym ważnym dla nas dniu nie zawiedli nas nasi Członkowie, a wśród nich najstarszy bełchatowski spółdzielca pan Tomasz Trawiński, który zaczął działać na rynku spółdzielczym jeszcze przed II wojną światową i do dziś jest on jednym z głównych działaczy, którzy nadal czynnie udzielają się społecznie. W 2010 r. uzyskał tytuł zasłużonego dla powiatu bełchatowskiego, jest reprezentantem tradycji niepodległościowej, człowiekiem oddanym służbie regionu, odznaczony min. "Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski", "Srebrnym Krzyżem Zasługi", medalem "Pro Memoria", srebrnym medalem "Za zasługi dla obronności kraju", odznaką "Zasłużony Działacz Ruchu Społecznego, "Rogatywką porucznika Apoloniusza Zawilskiego". A od 2005 roku jest honorowym obywatelem miasta Bełchatowa. W 2009 roku otrzymał "nagrodę starosty bełchatowskiego" za całokształt działalności na rzecz upowszechniania i ochrony kultury.

Urodziny placówki, która od niedawna działa na rynku były dobrą okazją do wielu rozmów i bliższego zapoznania się z działalnością SKOK, a także z Członkami naszej Kasy.

Całe wydarzenie zostało opisane i obfotografowane przez reportera z tygodnika Fakty informacje komentarze, w którym ukazała się relacja z uroczystości urodzin naszej placówki.

Na przybyłych gości czekali pracownicy ze słodkim poczęstunkiem oraz upominkami.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i tak liczny udział w jubileuszu naszej Kasy!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.