Aktualności

Gala Niepodległości

15:00 08.10.2018

7 października odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Uroczysta Gala Koncertowa z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Kasa Unii Lubelskiej miała zaszczyt uczestniczyć w organizacji Gali jako jeden ze sponsorów. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas tego ważnego wydarzenia Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia zasłużonym w walce o niepodległość kombatantom: mjr Miron Borejsza, por Jan Jabłoniec, kpt. Przemysław Kocoń, por Marianna Krasnodębska, kpt. Aleksander Kuchciewicz, ppłk Marian Pawełczak, kpt. Longin Rozwadowski, mjr Stanisław Szafranek i mjr Bogdan Walas.

banery 

Po zakończeniu uroczystości wręczania odznaczeń głos zabrał Prezydent, który powiedział: „Ogromnie dziękuję za to dzisiejsze wydarzenie i za zaproszenie, które otrzymałem. Pierwszy rząd tymczasowy na czele z premierem Ignacym Daszyńskim powstał właśnie tutaj. Lublin był zarzewiem wolnej Polski, która odradzała się po 123 latach zaborów. Życzę, by Wasze miasto tak pięknie się rozwijało, jak piękne jest to Centrum Spotkania Kultur.”

mazowsze

Wyróżnienie za krzewienie postaw patriotycznych w sztuce otrzymał Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego, który wystąpił przed gośćmi Gali na scenie sali operowej CSK.

duda-1

Galę zorganizował wojewoda Przemysław Czarnek wspólnie z Fundacją Niepodległości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.