Aktualności

Ruszył nabór do nowej edycji Funduszu Stypendialnego SKEF!

09:43 30.09.2014

Do 20 października 2014 roku, można składać wnioski do Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej o stypendia z funduszu stypendialnego SKEF. To już siódma edycja funduszu stypendialnego.

Głównym zamierzeniem i ideą stypendium stworzonego przez Stowarzyszenie jest wsparcie materialne:

a) studentów uczelni wyższych, studiujących na kierunkach ekonomii, zarządzania, finansów, prawa i dziennikarstwa,

b) uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy planują podjąć naukę w szkole wyższej, gdzie program nauczania zawiera elementy ekonomii, finansów, prawa i zarządzania, będących w trudnej sytuacji materialnej i/lub trudnej sytuacji losowej,

c) wychowanków domów dziecka podejmujących naukę w szkołach wyższych na kierunkach, gdzie programy nauczania zawierają elementy ekonomii, finansów, prawa i zarządzania.

Jednym z kryteriów naboru są m.in. dobre wyniki w nauce, oraz wykazanie się działalnością na polu naukowym i charytatywnym, przez co należy rozumieć prace na zasadach wolontariatu, mającą na celu niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują, w sposób bezinteresowny, dobroczynny i filantropijny.

Od 2005 roku SKEF jest organizacją pożytku publicznego, która w szerokim zakresie działa na rzecz konsumentów usług finansowych poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej, doradczej, wydawniczej i charytatywnej. Dzięki czemu może pozyskiwać środki finansowe z wpłat 1% podatku dochodowego i przeznacza je na realizację m.in. Programu stypendialnego SKEF w ramach którego wyodrębniony został fundusz stypendialny.

Nabór w ramach programu Fundusz Stypendialny już się rozpoczął. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o czytelne wypełnienie wniosku oraz zapoznanie się z wytycznymi regulaminu (dostępne na stronę www.skef.pl). Osoby ubiegające się o stypendium, składają do dnia 20 października 2014 roku wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie wymogów, przesyłając je na adres:

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej
81-472 Gdynia, ul. Legionów 126
z dopiskiem Fundusz Stypendialny

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.