Aktualności

Dożynki w Radawcu

15:40 08.09.2015

W niedzielę 30 sierpnia 2015 r., tłumy mieszkańców Lublina oraz podlubelskich gmin, bawiły się na lotnisku w Radawcu. Już po raz 17. odbyła się tam jedna z największych, bezpłatnych imprez plenerowych Województwa – Dożynki Powiatu Lubelskiego i Gminy Konopnica.

Coroczne „Święto Plonów” jest połączeniem elementów kultury i tradycji ludowej z piknikiem rodzinnym.

Tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie - oprócz wielobarwnego korowodu wieńców dożynkowych, mszy dziękczynnej, kiermaszu potraw regionalnych, na przybyłych czekały liczne konkursy z nagrodami, place zabaw dla dzieci, wystawy sprzętu rolniczego. Miłośnicy tańca ludowego mogli cieszyć się z występu Zespołu Pieśni i Tańca Jawor, natomiast dla amatorów muzyki ludowej zagrał zespół Chudoba, a uświetnieniem wieczoru był występ zespołu Video.

Kasa Unii Lubelskiej również uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu. Nasze stoisko odwiedzali liczni goście, a Pracownicy Oddziału ZONE (który mieści się w Lublinie przy ul. Zwycięskiej), chętnie rozmawiali z przybyłymi. Zarówno młodsi jak i starsi obdarowywani byli przygotowanymi specjalnie na tą okazję gadżetami.

Na lotnisku w Radawcu bawiło się niemalże 30 000 osób. Całość wydarzenia uświetnił pokaz sztucznych ogni.

KASAULRadawiec2015  

KASAULRadawiec2015-1 

KASAULRadawiec2015-2  

KASAULRadawiec2015-3  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.